Inteligentnym domem staje się budynek wyposażony w system automatyki oraz odpowiednio zaprojektowane i wykonane instalacje. System automatyki zapewnia kontrolę nad instalacjami i urządzeniami połączonymi wspólnym systemem zarządzania. Cały proces wdrożenia  technologii “inteligentnego domu” jest nazywany powszechnie integracją systemów. Instalacje, które dotychczas nie miały ze sobą zbyt wiele wspólnego mają możliwość ze sobą “rozmawiać”. Dzięki temu, że instalacje te są zintegrowane za pomocą systemu automatyki użytkowanie takiego domu staje się prostsze co bezpośrednio wpływa na poczucie bezpieczeństwa oraz komfort życia.

Czym możesz sterować? Czym możesz sterować? BASEN
System umożliwia kontrolę technologii basenu: filtry, pompy, dozowanie chloru, oświetlenie, licznik prądu, sterowanie dachu basenu, ogrzewanie. Do kontroli możliwe jest wykorzystanie danych ze stacji pogodowych (temperatura, opady, wiatr, wilgotność), a tym samym utrzymać basen stale chroniony przed złą pogodą i idealnie przygotowany do pływania.
Czym możesz sterować? ZAWÓR WODY
Zamknięcie elektrycznego zaworu z chwilą uzbrojenia alarmu może uchronić dom przed zniszczeniami spowodowanymi wyciekiem wody. Zawór może być również sterowany czujnikiem zalania w przypadku awarii pralki.
Czym możesz sterować? GNIAZDA WTYCZKOWE
Czy wyłączyłem żelazko?? Czy dzieci używały gniazdo na tarasie? Możesz być pewny że nie działają. Żeby się dowiedzieć nie musisz już wracać z pracy. System dba o to by urządzenia, które podczas nieobecności nie mają działać, są po prostu wyłączone. A jeśli sąsiad podczas gdy jesteś w pracy poprosi Cię o prąd do kosiarki bo sam ma awarię, po prostu włączasz gniazdo tarasowe ze swojego smartfona.
Czym możesz sterować? KLIMATYZACJA, REKUPERACJA
Termostaty strefowe odpowiednio zarządzają temperaturą w każdym pomieszczeniu indywidualnie. Kiedy otworzysz okno zareagują w odpowiedni sposób dla aktualnie działającego systemu aby zaoszczędzić nasze pieniądze. Integratory między-systemowe pozwalają na pełną współpracę z wieloma systemami klimatyzacyjnymi i wentylacyjnymi, pracującymi w różnych standardach komunikacyjnych.
Czym możesz sterować? SAUNA
Informacje o temperaturze, wilgotności, natężeniu oświetlenia, aktualnym poborze energii mogą być wyświetlane w aplikacji w smartfonie.System za pomocą zmiany koloru oświetlenia RGB lub ulubioną melodią zaprosi Cię do już przygotowanej sauny.
Czym możesz sterować? STACJA POGODOWA
Informacje dostarczane do systemu przez stację pogodową są wartościami pomiarowymi mającymi zastosowanie do sterowania funkcjami domu. Wartości temperatury do sterowania ogrzewaniem i klimatyzacją, wilgotność do zraszaczy, wiatr do markizy, czujnik natężenia oświetlenia zewnętrznego i zachodu słońca do rolet i obracania lameli w żaluzjach.
Czym możesz sterować? ROLETY
Możliwe jest nie tylko podstawowe sterowanie “góra / dół”. Sterowniki roletowe mogą obracać kąt nachylenia lameli, kąt otwarcia żaluzji pionowych np. na podstawie danych ze stacji pogodowej lub zupełnie losowo przeprowadzać symulację obecności.
Czym możesz sterować? PODLEWANIE (ZRASZACZE)
System zawiera wszystkie elementy niezbędne do kontrolowania sprzętu do nawadniania: elementy przełączające dla zaworów i czujników temperatury i wilgotności. Ponadto, w połączeniu z ze stacją pogodową i prognozą pogody z serwera, zraszanie lub nawadniania mogą być zablokowane w miarę zbliżania się deszczu.
Czym możesz sterować? OGRZEWANIE
Na podstawie pomiarów z czujników temperatury wbudowanych w szklane panele do sterowania oraz indywidualnie rozmieszczonych czujników 1-wire system potrafi sterować źródłami ogrzewania: ciepło sieciowe, kocioł gazowy, piec spalinowy(węgiel,olej opałowy), energia elektryczna. Możliwe zastosowanie we wszystkich instalacjach c.o.: podłogowe, grzejnikowe, nadmuchowe.
Czym możesz sterować? OŚWIETLENIE LED RGBW
Dziś białe i kolorowe paski LED pełnią rolę funkcjonalną i dekoracyjną w oświetleniu każdego domu. Dzięki systemowi inteligentnego domu możliwe jest jednoczesne przyciemnianie i zmiana barwy z ciepłej na zimną lub mieszać spektrum kolorów w oparciu o nastrój i okazję.
Czym możesz sterować? ZARZĄDZANIE POBOREM ENERGII
Inteligentny dom umożliwia pomiar zużycia energii elektrycznej, wody i gazu wg liczników z wyjściem impulsowym. Liczniki te są dostępne od dostawców mediów energetycznych. Pobór mocy jest pokazany w jednostkach czasu lub bezpośrednio w kategoriach pieniędzy. Wykres zawiera informacje o historii i trendach, a limit finansowy może być ustawiony na wysłanie zawiadomienia.
Czym możesz sterować? OŚWIETLENIE
Inteligentna instalacja elektryczna pozwala nie tylko przyciemnić oświetlenie, ale także na tworzenie scen świetlnych. Możliwe jest również stopniowanie wyłączenia oraz włączenia- w trybie czasu albo automatycznie w odpowiedzi na natężenie światła na zewnątrz lub poprzez wykrywanie ruchu.
Czym możesz sterować? KAMERY
Po naruszeniu zewnętrznej czujki ruchu strumień z odpowiedniej kamery ze standardem ONVIF może być automatycznie wyświetlany na aplikacji w Twoim smartfonie. Wybrane kamery mogą rejestrować obraz i zapisać go na serwerze po to byś mógł go odtworzyć później.
Czym możesz sterować? MULTIROOM
Integracja systemu ze sprzętem AV odbywa się za pomocą różnych protokołów: IP, RS232, RS485 bądź sterowane IrDA więc nie ma potrzeby zakupu dodatkowych bramek czy urządzeń. Muzyka może śledzić użytkownika na podstawie informacji np. od czujek ruchu, lub oświetlenia w toalecie.
Czym możesz sterować? BRAMA GARAŻOWA I WJAZDOWA
Nie musisz po pracy odbierać przesyłki kurierskiej od sąsiada, kurier może zostawić ją w garażu. Garaż podobnie jak brama wjazdowa może być sterowana przyciskiem z mieszkania, pilotem bezprzewodowym wbudowanym w samochodzie, aplikacją w smartfonie, a nawet na podstawie danych o Twojej lokalizacji GPS.
Czym możesz sterować? ALL OFF
Za pomocą pojedynczego przyciśnięcia można wyłączyć wszystkie urządzenia, uruchomić czasowo światła do wyjścia, opuścić żaluzje, uzbroić czuwanie alarmu przygotowując apartament lub dom do trybu nocnego lub wyjścia.
Czym możesz sterować? DOMOFON
Odbieraj połączenia z domofonu na telefonie lub tablecie. Automatyczne przekierowanie rozmów po uzbrojeniu systemu alarmowego nie pozwoli Ci przegapić żadnej wizyty gości. Umówieni goście są czas, a Ty sPóźniony? Możesz przełączyć domofon w tryb “goście”, a domofon sam wpuści znajomych w wyznaczonym okresie czasu, wyłączając przy tym podlewanie i uruchamiając oświetlenie ogrodu.
Czym możesz sterować? ALARM
Zintegrowany system alarmowy udostępnia informacje o stanie i naruszeniach czujników. System ze względu na rozpoznany rodzaj zagrożenia reaguje indywidualnie zgodnie z wcześniej przemyślanymi schematami działania oraz ostrzegania.

Twój dom, który Cię rozumie?

Idea funkcjonowania inteligentnego budynku opiera się na zaplanowanych i zautomatyzowanych czynnościach, które w domu z tradycyjną instalacją elektryczną wykonują się osobno i niezależnie od siebie. Natomiast działając wspólnie są główną przyczyną oszczędności czasu i zwiększenia komfortu domowników. Obsługa domowych urządzeń jeszcze nigdy nie była tak prosta i przyjemna.

Dom, który…

    …wie, że idziesz w nocy do toalety i włącza światło ustalając poziom jasności?
    …ma wiele pracy po wyjściu do pracy i szkoły wszystkich domowników i wyłącza niepotrzebnie działające urządzenia?
    …wie, że jest słonecznie i wykorzystuje promienie słoneczne do ogrzewania podnosząc rolety?
    …sam dba o najwyższy poziom bezpieczeństwa i uzbraja alarm, odcina dopływ wody, gazu?

SCENY

Powrót z pracy

Jeszcze przed domem, po przekroczeniu bramki wejściowej włącza się oświetlenie zewnętrzne i wskazuje Ci drogę do środka. Światło na ganku pomaga Ci znaleźć odpowiedni klucz do drzwi. Zanim wejdziesz, wiesz, że dom już jest przygotowany na Twoją obecność. W środku są włączone światła, ustawiona właściwa temperatura, a w tle słychać Twoją ulubioną muzykę. Wszystko za sprawą otwarcia bramki wejściowej kodem lub za pomocą aplikacji w smartfonie.

Wyjście

Przed opuszczeniem domu nie sprawdzasz czy zamknięte są wszystkie okna, nie wyłączasz świateł we wszystkich pomieszczeniach. Przytrzymujesz jeden przycisk zlokalizowany przy drzwiach wejściowych i tym samym dom przygotowuje się do Twojego wyjścia abyś mógł spokojnie opuścić budynek. Wyłączają się światła, obniża temperatura, system alarmowy zaczyna czuwać.

Pobudka

Od poniedziałku do piątku o godzinie 6:30 telewizor włącza się na twój ulubiony kanał informacyjny, a jego głośność automatycznie zwiększa się o jeden poziom co każdą minutę mobilizując Cię do pobudki. Klikając pilotem wyłączasz funkcję drzemki i głośność wraca do normalnego poziomu. Jeżeli nie znajdziesz pilota w pościeli, wystarczy że wstaniesz z łóżka. Gdy wykryje Cię czujnik ruchu, system automatycznie wyciszy telewizor. W tym czasie gorąca kawa czeka już na ekspresie. Rolety są uchylone w sypialni na 30% a łazienka wita Cię ciepłą podłogą i ulubioną stacją radiową podczas marszu pod prysznic. Gdy skończysz i wyłączasz światło w łazience, rolety podnoszą się całkowicie, a automatyka mieszkania zmienia funkcję przełączników programowalnych z porannych na dzienną.

Kino

Po wybraniu przycisku odpowiadającemu przypisanej scenie “kino” zasiadasz w fotelu oczekując na seans. Zaczynają sie opuszczać rolety w salonie, przygasa światło, wysuwa się projektor i opuszcza ekran. Następnie zostaje uruchomiony system audio, który nie pozwala abyś stracił choćby fragment filmu wybierając się do toalety. Dźwięk może podążać za Tobą, bo przecież to inteligentne kino.

Inteligentne rolety

W dni powszednie, o 6 rano, rolety podnoszą się automatycznie, wpuszczając poranne słońce do sypialni i całego budynku. Gdy wychodzisz, żaluzje od strony zachodniej opuszczają się wraz ze słońcem, nie dopuszczając do nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń. Wieczorem, gdy wejdziesz do pomieszczenia na dłużej niż minutę, rolety podniosą się samodzielnie, aż do chwili uzbrojenia alarmu nocnego. Jeśli włączysz światło na balkonie lub otworzysz okno, roleta tarasowa podniesie się automatycznie, umożliwiając swobodne wyjście na świeże powietrze.