JAK POWSTAJE INTELIGENTNY DOM – ZACZNIJ PRZYGODĘ

Niezależnie od tego czy rozpoczynasz budowę domu czy planujesz remont, najważniejsze jest określenie Twoich oczekiwań wobec systemu. Na podstawie stworzonej przez Ciebie listy urządzeń oraz instalacji, które będą kontrolowane przez system jesteś w stanie lepiej wyobrazić sobie jakie są możliwości inteligentnego domu. Naturalnie jest to Twoje wstępne wyobrażenie, aczkolwiek pozwoli przygotować dobrze przemyślany plan inwestycji. Ważną informacją pozwalającą dobrać system, który spełni Twoje oczekiwania jest budżet jaki masz do dyspozycji na system. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko da się przewidzieć na tak wczesnym etapie. Więcej sugestii i propozycji jesteśmy w stanie przekazać Ci już na etapie spotkań i rozmów.

Etap 1 – Szeroki plan
Szeroki plan
Pierwsze spotkanie ma na celu uporządkować wszelkie kwestie dotyczące funkcji jakimi będzie dysponował system zarządzania budynkiem. Staramy się pokazać, które funkcje warto wybrać, a które mogą mieć mniejsze zastosowanie. Przedstawiamy możliwości systemu starając się jednak nie ograniczać wyobraźni. Na tym etapie wspólnie kreujemy system który pozwoli w przyszłości rozbudować się jak najmniej inwazyjnie. Nie ma to znaczenia, że od razu wszystkiego nie zainstalujesz. Niech Twój dom będzie przygotowany na powitanie coraz nowszych technologii. Przecież nikt nie lubi remontów, a niewłaściwe założenia w tym rozdziale mogą kiedyś rozczarować.
Etap 2 – Projekt
Projekt
Projektujemy w myśl zasady, że mniej znaczy więcej. Dbamy o to, abyś mógł czuć się w swoim domu swobodnie i nie zmieniał dotychczasowych przyzwyczajeń i nawyków. Tak, więc inteligencja budynku powinna mieć miejsce poza Twoją świadomością. Projekty przygotowujemy oczywiście w porozumieniu z Twoim architektem wnętrz, żeby Twój dom wywarł na Tobie jak najlepsze wrażenie: był łatwy w obsłudze, wyręczał Cię, kiedy jest taka potrzeba, wprawiał w zachwyt tym, z jakim rozmachem potrafi działać.
Etap 3 – Prace instalatorskie
Prace instalatorskie
Wykonując instalacje dbamy o dokładność. Wiemy, jak każdy szczegół wpływa na komfort życia w domu. Szanujemy pracę swoją i innych, dlatego zawsze koordynujemy wykonywane czynności z pracą pozostałych ekip oraz dbamy o estetykę instalacji, a także o porządek. Jeżeli masz sprawdzonego elektryka, również może wykonać instalacje pod naszym nadzorem według określonych przez nas wskazań. To ważne aby instalacja była sumiennie i zgodnie z projektem opisana.
Etap 4 – Uruchomienie
Uruchomienie
Kiedy w budynku zamontowane są już pierwsze systemy i urządzenia do sterowania niezbędnym staje się montaż sprzętu w rozdzielni, uruchomienie i programowanie systemu inteligentnego domu. Pierwsze uruchomienia pozwalają stwierdzić czy wszystko działa poprawnie. To właśnie teraz programujemy wygaszanie oświetlenia i obniżanie temperatury pod Twoją nieobecność. Na tym jednak nie kończymy. Dajemy Ci możliwość zapoznania się z nowymi okolicznościami, abyś mógł przetestować przez umówiony czas czy wszystko jest idealnie. Wracamy i modyfikujemy oprogramowanie według Twoich spostrzeżeń, tak aby było właśnie tak jak sobie tego życzysz.